Specjalistycze

Mycie paneli fotowoltaicznych

Nasza firma Pure-power to zespół specjalistów, którzy do każdego zlecenia podchodzą z dużym zaangażowaniem. Wyróżnia nas indywidualne podejście do klienta oraz szybkie tempo realizacji i terminowość, a także dbałość o środowisko – mycie paneli fotowoltaicznych i powierzchni szklanych realizujemy bez używania środków chemicznych.

Pure - power
Oszczędzaj pieniadzę
i produkuj więcej energii

Jeśli nadal masz pytania dotyczące czyszczenia paneli słonecznych lub jesteś gotowy umówić się na spotkanie z czyszczeniem paneli słonecznych – skontaktuj się z nami!

Za regularną i prawidłową konserwacją paneli fotowoltaicznych przemawiają dwa główne argumenty:

  • wykorzystanie pełnej ich wydajność – czyste urządzenia przetwarzają więcej promieniowania słonecznego,
  • bezawaryjna praca.

Wszelkiego rodzaju zabrudzenia organiczne oraz chemiczne, które znajdują się w zanieczyszczonym środowisko mają wpływ nie tylko na samą efektywność ale też mogą wywołać uszkodzenie instalacji PV. Co prawda producenci zabezpieczają je przed takimi wypadkami odpowiednimi powłokami, ale zalegające nieraz latami coraz większe warstwy niezmytych osadów różnego pochodzenia mogą doprowadzić do uszkodzeń w modułach PV np. w wyniku tzw. efektu zacienienia.

Aby chronić Twoją inwestycję, używamy wysokiej jakości produktów, które są specjalnie zaprojektowane do bezpiecznego czyszczenia paneli słonecznych. Żadnych żrących chemikaliów, tylko najczystsza woda dejonizowana metodą odwróconej osmozy. Nasza 3 stopniowa filtrowana czysta woda jest podawana przez przedłużacz ze szczotką stworzoną specjalnie do mycia paneli słonecznych i innego szkła najwyższej jakości.

Koszt mycia paneli ustalany jest indywidualnie.

Często widzimy firmy promujące swoje moduły fotowoltaiczne jako samoczyszczące, niestety jest to nieprawdą, ponieważ w opadach atmosferycznych również znajdują się zanieczyszczenia, które pozostają po wyschnięciu, tworząc kolejną warstwę brudu.

Nie. Nasze usługi świadczymy zarówno dla gospodarst domowych jak i farm fotowoltaicznych wykorzystujących energie fotowoltaiczną.

Nie. Zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia i nieefektywnego czyszczenia, ale przede wszystkim ryzyko porażenia prądem.

Producenci systemów fotowoltaicznych zalecają przeprowadzać proces czyszczenia dwa razy w ciągu roku, przed i po sezonie grzewczym. W rzeczywistości wszystko zależy w jakim regionie są umiejscowione panele. W przypadku sąsiednich fabryk przemysłowych, miejsc budowy czy wysokiego stężenia smogu, panele powinno się myć nawet co 2-3 miesiące.

Nasz proces czyszczenia :

Sprzęt, którego używamy, wykorzystuje zdemineralizowaną wodę, poddaną 4 – stopniowej filtracji, wraz z systemem dedykowanych szczotek obrotowych, które zostały specjalnie zaprojektowane do czyszczenia paneli słonecznych. Taki zestaw gwarantuje bezpieczne i skuteczne mycie fotowoltaiki.

Cechą charakterystyczną systemów mycia wodą demineralizową, czyli pozbawioną jonów dodatnich i ujemnych są prawdziwie czyste powierzchnie, które nie przyciągają do siebie kurzu ze względu na brak ładunku elektrostatycznego.

Dzięki użytej technologi nie potrzebujemy szkodliwych i toksycznych chemikaliów ani detergentów, dlatego oferujemy ekologiczny proces czyszczenia fotowoltaiki. Jest to rozwiązanie zarówno bezpiecznie, jak i wydajne, zapewniające maksymalne wykorzystanie inwestycji.

Na życzenie klienta możemy dokonać wstępnej inspekcji modułów fotowoltaicznych przy użyciu drona.

Proces 4 stopniowej filtracji, dzięki której uzyskujemy najczystszą wodę:

Filtr osadu

Do usuwania cząstek stałych większych niż 5 mikronów

Filtr z węglem aktywnym

Do usuwania chloru, który w innym przypadku zniszczyłby filtr odwróconej osmozy

Membrana odwróconej osmozy

Usuwa do 98% zanieczyszczeń i soli

Wkład z żywicą dejonizującą

Usuwa pozostałe ciała stałe i wytwarza w 100% czystą wodę

Badania Google dotyczące czyszczenia paneli słonecznych

Gigant technologiczny Google ma instalację paneli słonecznych o mocy 1,6 MW. Badania, które przeprowadzili na własnym sprzęcie, doprowadziły do jednoznacznego wniosku – brud ma negatywny wpływ na wydajność paneli fotowoltaicznych. Piętnaście miesięcy po zainstalowaniu paneli słonecznych eksperymentowali z czyszczeniem paneli słonecznych. Po pierwszej sesji czyszczenia paneli słonecznych ich wydajność na części paneli słonecznych podwoiła się. Osiem miesięcy później mieli drugą sesję czyszczenia paneli słonecznych, a wydajność paneli słonecznych wzrosła ponownie o 36%. W ten sposób odkryli, że czyszczenie tych paneli to najlepszy sposób na zmaksymalizowanie wytwarzanej przez nie energii. 

Zaplanuj mycie już dziś!

+48 722 309 459

Działamy na terenie całej Polski

Adres: Jarocin, 63-200

Email: kontakt@pure-power.com